232 463 34 99

539 662 28 33

ENGLISH

232 463 34 99

539 662 28 33

info@barisgoruntuleme.com

1,5 Tesla Canon Elan MR

Merkezimizde bulunan 1,5 tesla MR cihazlarından birisi olan CANON VANTAGE ELAN 2014 yılında Red Dot Tasarım Ödülüne, 2016 yılında Green Apple Altın Kategori Ödülüne layık görülmüştür. Ultra kısa magnet (140 cm) ve 63 cm (sınıfındaki en geniş closed bore sistem ve en kısa magnet uzunluğu) gantri açıklığı, hastaya yönelik klostrofobi hissini en aza indirgemek üzere tasarlanmıştır. Sıfır helyum tüketen (zero helium boil-off) teknolojisi sayesinde helyum tüketimi önemli ölçüde azaltılmıştır.

Vantage Elan’ın üstün görüntü kalitesi ve maksimum performansı, gelişmiş magnet teknolojisi ve 64 kanallı RF alıcı sistemi ile sağlanmaktadır.

MR cihazının oluşturduğu manyetik alanın ölçüm birimi olarak kullanılan tesla dikkate alındığında 3 tesla cihazlar 1,5 teslalardan 2 kat, açık MR lardan ise 10-15 kat daha fazla manyetik alan oluşturmaktadır. Oluşturulan güçlü manyetik alana çoklu geçiş ve çoklu kanal (multi-transmit and multi-channel) özellikleri eklenerek ileri uygulamaların yapılabilmesi sağlanmıştır.

HER HASTADA HER SEKANSTA HER ZAMAN DAHA SESSİZ BİR MR

MR çekimleri sırasında hastanın işbirliği ancak psikolojik olarak rahat etmesi ve gevşemesi ile mümkündür. Pianissimo™ Zen teknolojisi ile gradient üzerinde vakum çemberi oluşturularak hastaların en çok yakındıkları akustik gürültü en aza indirilerek hastalara daha rahat bir tetkik ortamı sunulmaktadır.

VASKÜLER GÖRÜNTÜLEME

Diğer 1.5 sistemlere göre daha gelişmiş olan çoklu RF bobini besleme özelliği ve üstün gradient teknolojisi sayesinde en ince damar yapılarının dahi yüksek çözünürlükte görüntülenebilmesi mümkündür. Bunun ile birlikte otomatik kontrast yakalama (Visualprep) ve otomatik masa hareketi (Movingbed) özellikleri ile periferik anjiyo, tüm aorta anjiyo gibi geniş tarama alanı gerektiren tetkikler başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Canon MR sistemi sadece en güncel yazılım donanım ile değil yeni nesil sekanslarından olan DRKS sekansı ile konveksiyonel sekanslardan daha yüksek temporal çözünürlük sağlamaktadır.

KONTRASTSIZ MR ANJİYO UYGULAMASI (FBI)

Canon Vantage Elan cihazı en üstün dijital alt yapısı, yüksek homojenite ve 3-tesla sistemlerden esinlenerek tasarlanmış olan RF kaynağı sayesinde kontrast madde ihtiyacı duymadan yüksek tanısal kalitede MR anjiyo çekimlerini gerçekleştirir. FBI, EKG tetiklemesi kullanılarak R dalgasından uygun bir süre sonra kalpten pompalanan yeni kanın görüntülendiği vasküler görüntüleme yöntemidir. En çok tercih edilen bazı kontrastssız anjio tekniklerimizi aşağıda paylaşıyoruz.

HIZLI, KONFORLU, YÜKSEK KALİTELİ KARDİYAK İNCELEMELER

Yeni nesil sekanslar ve üstün görüntüleme donanımı sayesinde radyasyonsuz kardiyak görüntüleme yapmak artık mümkün.

Fase BB: Kan akışının oluşturduğu gürültü ve artefaktların önüne geçer ve yüksek kaliteli bir çekim yapılmasına izin verir. Kesit düzleminde meydana gelen kan akış sinyallerini bastırmak için black blood prepulse EKG takipli ve periferal nabız takipli taramalarda kullanılır.

Myocardial Time Course Imaging: EKG takipli tarama ile birleştirildiğinde myokard sinyalinin değişimi de gözlenerek, daha hızlı veri akuzisyonu ve satürasyon iyileştirmesi ile T1 kontrastı iyileştirilir. Bu teknik FFE ve FFE-EPI sekansları tarafından desteklenir.

Cine Imaging: Retrospektif ve prospektif kardiak modları tarafından desteklenir. Viewshare rekonstrüksiyonu temporal rezolüsyonu iyileştirmek için uygulanır. Bunun ile beraber nefes tutmalı kardiyak cine görüntülemede yapılabilmektedir.

Gate-free Cine: Kardiak cine görüntüleme 2D-FFE_SSFP ile nefes tutularak yüksek hızla elde edilir. EKG takibi yapılmaz. Bu teknik aritmisi olan ve nefes tutma sırasında zorluk yaşayan hastalar için faydalıdır.

Myocardial Tissue Characterization Imaging: T1 ağırlıklı görüntüler bir nefes tutma süresinde EKG tetiklemeli FFE taramasına inversiyon pulsu eklenerek elde edilir. Görüntü kontrastı T1 değiştirilerek ayarlanır, normal miyokardiyum sinyali neredeyse sıfırdır.

Real-time Motion Correction TI-prep: Farklı TI değerleri ile elde edilen görüntüler farklı farklı kontrastlar gösterir. Miyokardial doku için optimum TI değeri kolaylıkla belirlenmektedir.

Modified Look Locker Inversion Recovery (MOLLI): FFE 2D sekansı ile EKG takipli tarama görüntü alımı için kullanılır. Bir sonraki IR pulsunun kardiyak döngüye göre TI zamanlaması ve gecikme zamanı, IR puls ve akuzisyon sayılarının ayarlanmasına ek olarak belirlenir ve görüntü elde edilir.

Phase Sensitive Inversion Recovery (PSIR): FFE2D sekansı ile EKG takipli taramada, T1 kontrast ağırlıklı gerçek görüntüler elde edilir. Tek bir IR pulsunun uygulanmasından sonra, akuzisyon iki farklı TI süresinde elde edilir. Daha uzun TI değerine sahip, yani T1 kontrastından daha az etkilenmiş, görüntü kullanıldığında, faz iyileştirmesi diğer TI değerine sahip görüntü ile yapılır ve T1 kontrastı iyileştirilir.

SUREVOITM Cardiac (Cardiac VOI positioning support function): Kardiyak MR tetkiklerinin başarısı ve çekim süresi hastanın doğru pozisyonlaması ve kardiyak planların doğru açılandırılmasına doğrudan bağlıdır.

SUREVOI özelliği ile sistem 3D model tabanlı yapay zeka algoritmasının desteğinde her taramada doğru pozisyonlandırma ve tetkik başarısını garanti eder.

MEME İMPLANTLARI

Sağlık sektöründe son yıllarda hızla artış gösteren slikon implantların cerrahi müdahaleye gerek kalmadan kimsayal yapılarının tespit edilmesi Vantage Elan MR cihazının sunmuş olduğu Silicone Seperation (PASTA Si) sekansı ile mümkün.

ARTEFAKT GİDERME

Yeni nesil MR platformlarımızda hasta konforu hiç olmadığı kadar iyileştirilmiş durumda. Biz de Barış ailesi olarak ailemize yeni kattığımız cihazlarımızda bu özelliklerinin eksiksiz ve en son teknoloji olmasına özen göstermekteyiz.

JET: Özellikle çekim sırasında hareket sorunu yaşayan ya da bilinci kapalı hastalar için ailemize katılan Elan MR cihazımızda hareketten kaynaklanan artefaktları elimine eden JET sekanslarını tercih ediyoruz. Bu sayede hareket kaynaklı sekans tekrarlarının önüne geçerek en kısa sürelerde hastalarımızın çekimlerini tamamlıyoruz.

VAT (View Angle Tilting): Rutin çekimlerde karşılaştığımız bir başka çekim kalitesini düşüren unsur ise metal artefaktlarıdır. Hastalarımızın vücutlarında bulunan protez, diş telleri gibi metal barındıran maddelerin çekim kalitesini düşürmesine engel olan VAT (View Angle Tilting) metal artefakt azaltma tekniğini yeni Elan sistemimizde kullanıyoruz. Yukarda detaylı olarak anlatığımız çekim ve yazılım özelliklerinin dışında günlük rutinimiz haline gelmiş olan ve en yüksek teknoloji ve yeni nesil yazılımları kullandığımız diğer çekimleri aşağıda paylaşıyoruz.

Yapılan tetkiklerin ileri değerlendirme işlemleri, erken tanıda yardımcı sayısal analizler ve özellikle takip hastalarında gözle görülemeyecek değişimlerin tespit edilebilmesi Vantage Elan ile mümkün olabilmektedir.

Bize Ulaşın


+90 232 463 34 99

+90 539 662 28 33

+90 232 463 86 82

info@barisgoruntuleme.com

1420 Sokak No:78/A Alsancak / İzmir

Sosyal Medya