Kurucumuz Dr.Fuat Güldal'ı saygıyla anıyoruz.

RÖNTGEN

Merkezimizde bulunan üç ayrı röntgen makinası ile hastalarımızın çekimleri bekletmeksizin yapılmaktadır.  Çekimler en gelişmiş teknoloji olan DR TEKNOLOJİSİ kullanılmakta, bu şekilde daha kaliteli görüntüler hızlı bir şekilde ve çok daha az x ışını kullanılarak yapılabilmektedir.  Bu teknoloji ayrıca omurga eğrilikleri ve tüm bacak ölçümlerinde kusursuz sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Merkezimizde bulunan SEYYAR RÖNTGEN  cihazı ile gerektiğinde evden çıkamayan hastalara yerinde çekim yapılabilmektedir.

UYARI: HAMİLE İSENİZ YA DA HAMİLE OLMA ŞÜPHENİZ VARSA MUTLAKA TEKNİSYENİMİZE BİLDİRİNİZ.

Röntgen vücudun içinin görüntülerini oluşturmak için kullanılan, hızlı ve ağrısız bir tetkiktir.

Röntgen kemik ve eklemlerle beraber iç organlar gibi yumuşak dokuların görüntülenmesi için kullanılır. 

Röntgen makinesi x ışınları üretir.  X-ışınları vücuttan geçip çekim yapılan yerin arkasına yerleştirilen filme çarpar.  Işınların geçtiği bölge ne kadar yoğunsa o kadar az x ışını geçirir.  Bu x ışını bilgisayar aracılığı ile görüntüye dönüştürülür.

Röntgen çekimi için düz bir yatağa yatmanız ya da düz bir yüzeye yaslanmanız istenir.  Teknisyenimiz röntgen makinesini vücudunuzun çekim yapılmak istenen bölgesine doğru hizalandırır. Makinenin kontrolü teknisyenimiz tarafından dışarıdan sağlanır.  Net görüntü elde edilebilmesi için kıpırdamamanız gerekir.  Çekim birkaç dakika içinde tamamlanır.

Bazı durumlarda ilaç verilerek çekim yapılması gerekebilir.  Bunlar arasında ince ve kalın barsak çekimleri, böbrek çekimleri, rahim ve kanalların çekimleri örnek verilebilir.

Düz çekimlerde herhangi bir hazırlık gerekmemektedir. İlaçlı çekimler için gerekli bilgiler size randevu sekreterlerimiz ya da çekim ekibimiz tarafından verilecektir.

Hamilelerin acil durumlar dışında röntgen çektirmemesi tercih edilir.

Metal eşyalar çıkartılmalıdır. Bunun amacı güvenlikten ziyade çekim kalitesidir.

İlaçlı çekimlerde kullanılan ilaçlara allerjiniz varsa mutlaka teknisyenimizi  çekim öncesinde bilgilendiriniz.