232 463 34 99

539 662 28 33

ENGLISH

232 463 34 99

539 662 28 33

1,5 Tesla Philips Ingenia MR

Merkezimizde bulunan 1,5 tesla MR cihazlarından birisi olan PHILIPS INGENIA OMEGA, beyin, omurga ve kas-iskelet görüntüleme gibi prosedürleri yüksek klinik performans getirerek her seferinde mevcut zaman aralığı içinde tanı bilgilerini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olur. Dijital, geniş bant dStream teknolojisi, yüksek SNR sağlarken, sektör lideri dS SENSE hızlandırma hemen hemen tüm prosedürlerde hızlı, sağlam görüntüleme ve mükemmel hareket ve yağ bastırma sağlar.

KISA MAGNET-GENİŞ HASTA AÇIKLIĞI

150 cm Kısa magnet ve 70 cm gantri açıklığı, hastaya yönelik klostrofobi hissini azaltmanın yanı sıra özellikle fazla kilolu ve obez hastalarda (250 kg’a kadar) konforlu bir çekim ve kaliteli görüntüler elde edilmesi için kesin bir çözüm üretmektedir.

TAM DİJİTAL SİSTEM

Günümüzde sinyal akışı için kullanılan analog sistemler yerini digital sistemlere bırakmaktadır. Philips Ingenia’da benzerlerinden farklı olarak sinyal akışı tam dijital platform ile sağlanmaktadır. ADC konvertör eşliği ile sinyal tam olarak dijital yol ile direk koillerden başlayarak sistem odasına kadar ilerlemektedir. Dijital geniş bant MR platformu dStream, dijital netlik, hız ve %40’a varan SNR kazancı ile üstün görüntü kalitesi sunarak aynı anda daha fazla bilgi alınmasını sağlar.

TEK SEFERDE TÜM VÜCUT TARAMA

215 cm tarama alanı ile başta tümör metastazlarının erken tespiti olmak üzere erken tanı çalışmalarında ve periyodik sağlık kontrollerinde (check-up) baştan ayak parmağına kadar tüm vücudun tek seferde 3 BOYUTLU olarak taranabilmesi için eşsiz bir olanak sağlar.

KAPSAMLI KARACİĞER DEĞERLENDİRİLMESİ YAĞ MİKTARI

INGENIA 1,5 TESLA’da karaciğer incelenmesinde;

KISA NEFES TUTMA İLE KARDİYAK GÖRÜNTÜLEME

Merkezimizde bulunan Philips Ingenia 1,5 Tesla Mr cihazında bulunan CardiacQuant programı sayesinde tek bir nefes tutma sırasında hızlı olarak yapılan çekim ile myokard dokusunun özellikleri kapsamlı görüntüler ve niceliksel değerler olarak elde edilerek başta iskemi olmak üzere bir çok hastalığın erken tanısı sağlanabilmektedir. Kalbin boşluklarının değerlendirilmesi, anomalilerin saptanması için kısa sürede kesin ve kapsamlı değerlendirmeler yapılabilmektedir.

RENKLİ KIKIRDAK HARİTALAMASI

Diz, ayak bileği, kalça, femur başı kıkırdak yapılarındaki kronik değişikliklerin ve cerrahi sonrası kıkırdakların durumunun incelenebilmesi amacı ile kıkırdak dokusu kontrast madde kullanılmadan renkli olarak görüntülenebilmektedir.

METAL PROTEZİ OLAN HASTALARDA GÖRÜNTÜ NETLİĞİ

Metal artefaktı önleyen özel OMAR sekansı ile vücuttaki MR uyumlu metal protezlerin oluşturduğu artefaktlar maksimum giderilerek net bir görüntü elde edilmekte, böylece hastaların mağduriyeti önlenirken tanı kesinliği sağlanabilmektedir.

MEMEDE SLİKON İMPLANTLARA İLİŞKİN ÇÖZÜMLER

Meme dinamik ve rutin çekimlerde slikon varlığı dezavantaj oluşturarak yağ baskılı sekansların görüntülerini bozmaktadır. Özel sekans SLICON ONLY ile slikon implantların varlığı dezavantaj olmaktan çıkarılarak, yağ baskılı çekimlerin görüntü kalitesi mükemmel hale getirilmiştir.

HAREKETE BAĞLI ARTEFAKTLARIN GİDERİLMESİ

Solunum başta olmak üzere iç organların hareketliliği MR görüntülerinde bozulmaya, gereksiz tekrarlar ile zaman kaybedilmesine yol açmaktadır. Bu durum özellikle sedasyonlu ya da sedasyonsuz çocuklarda, nefes tutma konusunda işbirliği yapamayan hastalarda, kooperasyon bozukluğu olanlarda ve yaşlılarda ortaya çıkmaktadır. Wave sekansı batın, toraks vb hareketli vücut bölümlerinin çekiminde artefaktı ortadan kaldırarak hasta konforunu bozmadan kaliteli görüntülerin elde edilmesini sağlamaktadır.

1.5 TESLA MR CİHAZIMIZDA YAPILAN DİĞER RUTİN VE İLERİ TETKİKLER

Bize Ulaşın


+90 232 463 34 99

+90 539 662 28 33

+90 232 463 86 82

[email protected]

1420 Sokak No:78/A Alsancak / İzmir

Sosyal Medya